sobota, 19 lutego 2011

Antywłamaniowe okna

Każdemu z nas z pewnością zależy na ochronie swojego majątku, nie zawsze zamontowanie alarmów lub zatrudnienie firmy ochroniarskiej jest wystarczającym sposobem na zabezpieczenie swojego dobytku. Nawet najlepszy alarm nic nie zdziała jeżeli złodziej z łatwością będą mogli zbić szyby lub wywarzyć okno, dlatego jeżeli obawiamy się o swoje bezpieczeństwo powinniśmy zamontować okna i drzwi antywłamaniowe.

Wielu z nas uważa, że jest to zbędny wydatek bo złodzieje są na tyle sprytni, że poradzą sobie z każdym zabezpieczeniem. Takie myślenie jest jak najbardziej błędne, okna antywłamaniowe to bardzo trwałe konstrukcje, jeżeli chodzi o same ramy to mają one dodatkowe zabezpieczenia w postaci rygli i mosiężnych zamków.

Okna drewniano-aluminiowe są tak montowane, aby można było uniemożliwić ich wyłamanie, poza tym bardzo istotnym elementem są szyby. Zwykła szyba po uderzeniu jej ciężkim przedmiotem może zbić się na drobny mak, natomiast szyba antywłamaniowa nigdy się nie zbija, nie można jej także wyciąć ani przestrzelić, jeżeli już zadziałamy na nią z dużym naciskiem to na szybie mogą pojawić się jedynie drobne pęknięcia w postaci pajęczyny. Każdy producent okien drewnianych musi posiadać w swoim asortymencie okna antywłamaniowe, gdyż jest to produkt coraz popularniejszy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz